Boeing 787 Dreamliner wylądował w Warszawie!
poniedziałek, 27 czerwca 2011 18:21

Warszawa, 24 czerwca 2011 roku – najnowocześniejszy  samolot pasażerski świata – Boeing 787 Dreamliner został zaprezentowany dzisiaj gościom PLL LOT i Boeinga oraz mediom. Podczas uroczystości Prezes Marcin Piróg zaprezentował konfigurację i aranżację wnętrza samolotów zamówionych przez LOT oraz odświeżone malowanie, które widnieć będzie na samolotach polskiego przewoźnika.

 

Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy LOT-em a firmą Boeing, Dreamliner wykonał pokazowy rejs do Polski. Dreamliner, po wylądowaniu na warszawskim lotnisku, został przeholowany pod hangar LOT-u, gdzie licznie zgromadzeni goście oraz przedstawiciele mediów mieli okazję  podziwiać salut wodny, a następnie znaleźć się na pokładzie Boeinga 787.


Nazwa tego samolotu nie wzięła się znikąd – lot Dreamlinerem będzie rzeczywiście spełnieniem marzenia – mówił Marcin Piróg w pierwszych słowach otwierających konferencję prasową, która odbyła się zaraz po wylądowaniu samolotu – Jesteśmy dumni, że będziemy pierwszym europejskim przewoźnikiem, który swoim Pasażerom zaoferuje zupełnie nową jakość i komfort podróży.

 

Dreamliner jest prawdziwym przełomem w lotnictwie. Nowoczesna konstrukcja, zaawansowane technologicznie silniki, lekkie kompozytowe materiały, obniżony poziom hałasu, bardziej przyjazne warunki na pokładzie – to tylko niektóre z cech, które zapewnią Pasażerom najwyższy komfort podczas podróży. W końcu linie lotnicze będą mogły wykorzystywać w swojej flocie samolot rzeczywiście gotowy na XXI wiek.


787 jest rewolucją w lotnictwie. Jestem dumny z tego, że mogę zaprezentować go Państwu w imieniu tysięcy pracowników z całego świata, którzy pracowali nad stworzeniem tego samolotu dla naszych klientów, linii lotniczych, i ich Pasażerów – powiedział Scott Fancher, Wiceprezes Boeing Commercial Airplanes i Dyrektor Generalny programu 787.


W zamówionych przez PLL LOT samolotach będą dostępne trzy klasy serwisowe: biznes, z osiemnastoma fotelami całkowicie rozkładanymi do pozycji leżącej, premium economy, mieszcząca 21 komfortowych foteli oraz klasa ekonomiczna z 213 fotelami. Wyposażenie samolotu w nowoczesny sprzęt audio-video, nowe, smakowite menu, a także specjalnie przeszkolony personel pokładowy gwarantują całkowicie nowy standard podróży na trasach dalekiego zasięgu LOT-u.


LOT, będąc pierwszą w Europie linią lotniczą, w której flocie pojawi się supernowoczesny B 787, zdecydował wykorzystać tę okazję do odświeżenia dotychczasowego malowania swoich samolotów. Zaprezentowane na konferencji prasowej malowanie nie jest jednak zerwaniem z tradycją a raczej projektem łączącym chlubną przeszłość narodowego przewoźnika ze współczesnym designem. 

Boeing 787-8 Dreamliner


LOT, będąc firmą nowoczesną, nie boi się zmian i jednocześnie jest świadom, że nowoczesność nie polega na negacji przeszłości, a raczej kreatywnym i przemyślanym łączeniu elementów. To podejście można wyczytać z projektu odświeżonego malowania – mówi Andrzej Pągowski artysta grafik i projektant, członek kapituły składającej się z uznanych grafików oraz specjalistów z zakresu kreowania wizerunku i marki, która opiniowała  projekt malowania.


- Prezentacja Dreamlinera w Warszawie to niezapomniane wydarzenie, zarówno dla naszej firmy jak i dla całej branży lotniczej w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok, kiedy to o wyjątkowości Boeinga 787 i nowej jakości obsługi LOT-u będą mogli przekonać się wszyscy nasi Pasażerowie –  mówił na zakończenie Marcin Piróg.
 

   

 (LOT)Add this to your website