Linie Emirates świętują Dzień Kobiet.
wtorek, 07 marca 2017 18:09

Wtorek, 7 marca 2017 r. – Dubaj, ZEA – Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet linie Emirates postanowiły bliżej przyjrzeć się roli, jaką odgrywają kobiety w ich strukturach. Stanowią one blisko 44% wszystkich osób pracujących dla przewoźnika i w istotny sposób przyczyniają się do sukcesu Emirates od 31 lat.

 

captain nevin darwish and fo alia al muhairi

 

Dziś linie Emirates zatrudniają ponad 29 tysięcy kobiet ponad 150 różnych narodowości. Pochodzą one ze zróżnicowanych środowisk i są obecne we wszystkich działach Emirates. Ponad 18 tysięcy kobiet pracuje jako personel pokładowy, a pozostałe pełnią różne funkcje techniczne i kierownicze. Blisko 2,5% wszystkich pracowników Emirates płci żeńskiej zajmuje stanowiska kierownicze, a ponadto kobiety coraz częściej pracują i awansują na stanowiskach tradycyjnie zajmowanych przez mężczyzn. W ostatnim dziesięcioleciu liczba kobiet zatrudnionych w Emirates stale zwiększała się w miarę rozwoju linii. W tym samym czasie udział kobiet wśród ogółu pracowników przewoźnika wzrósł o 6%.

 

– Linie Emirates zapewniają równouprawnienie kobiet i mężczyzn w pracy na wszystkich stanowiskach. Jesteśmy dumni z naszych koleżanek i ich ogromnego wkładu w rozwój i sukces naszych linii. Mamy nadzieję, że będą w dalszym ciągu inspiracją i wzorem dla kobiet na całym świecie, które marzą o karierze w branży lotniczej - powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes Emirates ds. zasobów ludzkich.

 

Piloci Emirates płci żeńskiej pochodzą z 24 krajów i mają od 20 do 59 lat (w tym kadeci). Aby przybliżyć ich rolę w firmie, Emirates przygotowały film prezentujący pracę kapitan Nevin Darwish z Egiptu i pierwszej oficer Alii Al Muhairi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich za sterami samolotu Airbus A380 Emirates na trasie z Dubaju do Wiednia. Darwish to pierwsza kobieta arabskiego pochodzenia, która została kapitanem Airbusa A380. Pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pierwsza oficer Al Muhairi to obecnie najmłodsza kobieta-pilot z tego kraju, która lata samolotami A380 Emirates.

 

 

W zespole Emirates Engineering kobiety pracują jako inżynierowie pokładowi, mechanicy i obsługa techniczna samolotów. Pełnią także kluczowe funkcje w operacjach lotniczych, zarówno na płycie postojowej jako kierownicy ds. operacyjnych, koordynatorzy lotów, osoby odpowiedzialne za załadunek, jak i w centrum operacyjnym jako dyspozytorzy lotniczy i kierownicy dyżurni.

 

Źródło: EmiratesAdd this to your website